Суббота, 20.10.2018, 08:11
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Статистика
Меню сайта
Вход на сайт
Логин:
Пароль:
Поиск
Календарь
Друзья сайта
 • Главная » 2015 » Май » 19 » Психосоматичні захворювання в нашому тілі
  14:21
  Психосоматичні захворювання в нашому тілі

  Психосоматика - це відображення нашого емоційного, ментального, духовного стану, відношення до світу, переживань, емоцій.

  Психосоматичні захворювання - це ті розлади в нашому тілі, в основі яких лежать психологічні причини. Часто мої клієнти здивовано запитують - що означає психологічні причини? Ліля, ти що думаєш, я це собі придумала і у мене нічого не болить?

  Ні-ні, захворювання цілком реальне і болі теж. Мій практичний досвід показує, що у даному контексті психологічні причини - це наші реакції на травматичні (складні) життєві події, наші думки, почуття, емоції, які не знаходять своєчасного, правильного для конкретної людини вираження.
   
  Психічні захисти спрацьовують, ми забуваємо про цю подію через час, а іноді і вмить, а ось тіло і неусвідомлена частина психіки усе пам'ятає і посилає нам сигнали у вигляді розладів і хвороб. І ось тут вже все дуже індивідуально, в кожній ситуації симптом закликає до якихось конкретних змін в житті людини.

  Іноді заклик може відреагувати на якісь події з минулого, вивести "поховані" почуття назовні, або симптом просто символізує те, що ми собі забороняємо (наприклад, нежить - як символ невиплаканих сліз).

  Часто, ситуації бувають і того складніше, коли тіло вимагає зміни пріоритетів, цінностей, суворої ментальної дисципліни, духовного і особового зростання. Не останню роль в психосоматичних розладах грає дитячий досвід. Коли дитина не знаходить іншого способу притягнути увагу або вплинути на конфлікт між дорослими - вона починає хворіти.
   
  Як часто можна зустріти змучених батьків, які були на межі розлучення, а тепер об'єдналися над ліжком хворої дитини. І зростаючи, ця людина продовжує хворіти в складних життєвих ситуаціях, тому що несвідоме відтворює минулий "вдалий" досвід вирішення конфлікту у такий спосіб. Загалом, це тільки частина узагальнених історій моїх клієнтів і як говорив класик психотерапії Бьюдженталь "усі вони безжально різноманітні".

  Я навчилася дивитися на тілесні симптоми як на друзів, які приносять благі вісті, натякають, що прийшов час щось в житті міняти.

  А як ти реагуєш, коли помічаєш, що захворіла або коли твої хронічні симптоми загострюються? Згадай і запиши свої думки у цей момент. Це важливий етап діагностики.

   

  Категория: Здоровье и медицина | Просмотров: 522 | Добавил: adminA | Теги: психосоматичні захворювання в нашом | Рейтинг: 0.0/0
  Всего комментариев: 0
  avatar