00:26
Проти вивезення картин Фріди Кало та Дієго Рівери до Іспанії - протестують митці у Мексиці

У мексиканському мистецькому середовищі спалахнув масштабний скандал через намір вивезти до Іспанії одну з найцінніших приватних колекцій національного живопису. Йдеться про зібрання родини Самбрано, що включає понад 160 робіт, серед яких шедеври Фріди Кало та Дієго Рівери. Майже 400 діячів культури підписали відкритий лист до уряду з вимогою пояснити умови співпраці з іспанським Banco Santander.

Обурення викликане планами зробити цю колекцію основою нового культурного центру Faro Santander у Мадриді. Мистецтвознавець Франсіско Берсунза назвав ситуацію критичною:

    “Це дуже серйозне питання. Вона (ред. Фріда Кало) – найважливіша художниця в історії нашої країни, і її роботи легше побачити за межами Мексики, ніж у самій Мексиці”.

Головним каменем спотикання стали терміни експонування. Хоча офіційні особи стверджують, що вивезення є тимчасовим, умови контракту передбачають можливість перебування картин в Іспанії щонайменше до 2030 року з правом продовження.  Кураторка Габріела Москеда нагадала, що законодавство Мексики суворо захищає такі об’єкти:

    “Чинне законодавство дуже оберігає ці твори, зокрема ті, що визнані національними художніми пам’ятками. Воно вважає їх такими, що мають значну цінність для мексиканської ідентичності та історії мексиканського мистецтва”.

Ситуація з роботами Кало є особливою, адже згідно з указом 1984 року, її спадщина не може залишати країну назавжди. Історики наполягають, що державні інституції мають діяти як запобіжник.

    “Цей декрет був спеціально розроблений, щоб накласти замок на приватні колекції. Щоб гарантувати, що вони не залишать країну і не будуть розпорошені. Ось чому ми так рішуче це захищаємо”, – додав Берсунза.

Президентка Клаудія Шейнбаум та міністерка культури намагаються заспокоїти громадськість, запевняючи, що витвори залишаються власністю Мексики й обов’язково повернуться. Проте активісти вважають угоду занадто вигідною для іспанського банку і побоюються, що без належного контролю “художня пам’ятка” може стати постійною частиною закордонної галереї.

    В Італії в ніч із 22 на 23 березня невідомі викрали картини трьох французьких художників із приватної колекції Фонду Маньяні Рокка поблизу Парми. За даними установи, пограбування тривало менш ніж три хвилини.
    Лист французького художника-імпресіоніста Клода Моне, який підтверджує отримання ним позики, виставлять на аукціон. Документ стане частиною добірки кореспонденції митця, що надійде у продаж 25 березня в аукціонному домі Autograph Auctions.
    Найбільшу роботу Сальвадора Далі – масштабну сценічну декорацію, створену для балету – виставлять на аукціон у Парижі.

Джерело: The Guardian.

Другие интереcные современные новости:

далекая звезда

 

Ученые астрофизики из Федеральной политехнической школы Лозанны обнаружили очень далекую и редкую звезду с одной странностью – она обладала крайне низким содержанием металлов.

Новость из рубрики: Технологии и IT |

Категория: Культура и учёба | Просмотров: 719 | Добавил: adminA | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close