00:06
Черемша - недооцінений суперфуд

Тим, хто ще не додає черемшу в салат і не робить з нею соус, схожий на песто, точно варто придивитися до цього зілля.

Всі, хто давно в темі здорового харчування, вже звикли до ягоди годжі та асаї, авокадо та насіння чіа, але наша кліматична зона теж багата на дуже корисні продукти. Одна з таких рослин – черемша, ще називають "ведмежа цибуля". Її сезон, до речі, вже розпочався. Цей продукт явно недооцінений. Корисних властивостей у черемші набагато більше, ніж може здатися.

Черемша росте в Туреччині, на Кавказі, Далекому Сході та по всій Європі. Дика черемша у багатьох країнах занесена до Червоних книг. Але недавно її стали культивувати як садовурослина, і не дарма. Рослина багата на вітаміни групи B, A, C, E, PP. У ньому багато заліза, кальцію, фтору, йоду та цинку. Зовні черемша схожа на конвалію і за смаком нагадує ніжний часник.

У їжу прийнято вживати листя, стебла та цибулини. Черемшу їдять практично в будь-якому вигляді: сиру, смажену, варену, мариновану, сушену. У Болгарії самардала (сушена черемша) настільки популярна, що стоїть на столах поруч із сіллю та перцем. Швейцарські археологи встановили, що її вживали навіть п’ять тисяч років тому. У середньовічних медичних трактатах її рекомендували їсти, щоб не заразитися чумою та холерою. Не дивно, що у Німеччині у місті Ебербах досі щороку проводять «Ебербахський фестиваль черемші».

Зміцнює імунітет

Завдяки високому вмісту вітаміну С у черемші його майже вдвічі більше, ніж у лимонах, вона допомагає організму боротися із шкідливими бактеріями.

Нормалізує артеріальний тиск

Доведено, що свіжа черемша перешкоджає накопиченню в крові шкідливого холестерину. У стародавньому Римі її вважали чудовим засобом для очищення крові.

Покращує роботу травної системи

У черемші багато клітковини, тому вона сприяє хорошому травленню. Проте людям із захворюваннями шлунка та кишечника варто бути обережними з цією пряною травою. Через те, що в черемші містяться ефірні олії та аліцин, рослина не тільки стає ароматною та пікантною на смак, але й подразнює слизові оболонки ШКТ. Щоб зменшити негативний ефект, свіжу черемшу варто їсти з чимось жирним. Наприклад, додавати в салат із нею рослинне масло. У черемші є одна особливість, яку ті, хто худне, можуть вважати мінусом – вона підвищує апетит.

Другие интереcные современные новости:

3 слова, которые убивают наш успех


Ни для кого не секрет: слова, которые мы произносим, нередко закладывают успех или неудачу нашим начинаниям. Для того, чтобы достичь того, о чем вы мечтаете, вам надо исключить из своего лексикона эти слова!

Новость из рубрики: PR, реклама и маркетинг |

Категория: Справки и рецепты | Просмотров: 385 | Добавил: adminA | Теги: користь, черемша, Суперфуд | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close