12:42
До зближення з астероїдом Апофіс готуються NASA і ESA

NASA та Європейське космічне агентство (ESA) активно готуються до зустрічі з астероїдом 99942 Апофіс, відомим як "астероїд судного дня".

У 2029 році Апофіс, один із найбільших потенційних загроз Землі з моменту його відкриття у 2004 році, наблизиться на відстань 32 000 кілометрів від Землі. Це дозволить астрономам провести детальне вивчення астероїда, який буде видимий із Східної півкулі навіть без телескопа.

П’ять років перед цим наближенням, на семінарі ESA “Apophis T-5 Years: Knowledge Opportunity for the Science of Planetary Defense” обговорювалися потенційні місії до астероїда. NASA запланувала місію OSIRIS APEX, яка відправить змінений астероїдний зонд OSIRIS-REx для зустрічі з Апофісом незабаром після його прольоту.

Хоча хвилюватися нема про що, він підійде впритул. Автор зображення: NASA/JPL

NASA пояснює, що гравітаційний вплив Землі може змінити орбіту астероїда, швидкість його обертання та можливо спричинити зміни на його поверхні, такі як землетруси чи зсуви. Місія OSIRIS-APEX дозволить вченим спостерігати ці зміни з Землі. Космічний апарат також виконає маневри біля поверхні Апофіса, збурюючи каміння та пил, що допоможе дослідникам зрозуміти склад матеріалу під поверхнею.

Компанія Blue Origin планує відправити на астероїд свій космічний корабель Blue Ring з 13 корисними вантажами у 2027 році, за короткий час до його максимального наближення до Землі. У той же час, Лабораторія реактивного руху NASA розробила місію DROID, яка передбачає запуск трьох космічних апаратів для проведення радарних спостережень Апофіса із використанням CubeSats.

Хоча існували побоювання, що Апофіс може зіткнутися з Землею у 2068 році, останні радіолокаційні спостереження виключили таку можливість. Давіде Фарноккіа з Центру вивчення навколоземних об’єктів NASA заявив, що зіткнення у 2068 році вже неможливе, і немає жодного ризику зіткнення протягом наступних 100 років. Ця інформація принесла полегшення науковій спільноті та підкреслила важливість продовження спостережень за навколоземними об’єктами.

За допомогою цих місій та досліджень, NASA і ESA сподіваються не тільки збільшити наше розуміння Апофіса, але й розвинути більш ефективні стратегії для захисту планети від потенційних космічних загроз у майбутньому. Ці зусилля відкривають нові горизонти у планетарній обороні і демонструють, як наукова співпраця може сприяти забезпеченню безпеки та стабільності на Землі.

Другие интереcные современные новости:

 

 

Сохраняют полный комплект витаминов: Диетолог рассказала о пользе замороженных продуктов.

Новость из рубрики: Справки и рецепты |

Категория: Наука, техника и Hi-Tech | Просмотров: 661 | Добавил: adminA | Теги: NASA, esa, апофіс, астероїд | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close