00:38
Глибоко під покровом океану вчені виявили гігантські ліси

океанські ліси Амазонка, Борнео, Конго, Дейнтрі. Ми знаємо назви багатьох найбільших та найвідоміших тропічних лісів світу. І багато хто з нас знає про найбільший у світі масив лісів, бореальні ліси, що простягаються до Канади. Але хто з нас міг би назвати підводний ліс?

Під водою приховані величезні ліси водоростей і рослин, що сягають набагато далі, ніж ми думали раніше. Про це пише The Conversation.

Їхні пишні навіси є домом для величезної кількості морських видів.

Біля берегів південної частини Африки розкинувся Великий морський Африканський ліс, а Австралія може похвалитися Великим південним рифом навколо своїх південних околиць. Є ще багато великих, але безіменних підводних лісів у всьому світі.

Нове дослідження показало, наскільки вони великі та продуктивні. Вчені виявили, що світові океанські ліси покривають площу, що вдвічі перевищує площу Індії.

Ці ліси з морських водоростей стикаються з погрозами через морську спеку та зміни клімату. Але вони також можуть містити частину відповіді завдяки своїй здатності швидко зростати та вловлювати вуглець.

Що таке океанські ліси?

Підводні ліси утворені морськими рослинами, які є різновидом водоростей. Як і інші рослини, водорості ростуть, уловлюючи сонячну енергію та вуглекислий газ за допомогою фотосинтезу.

Найбільші види виростають на десятки метрів у висоту, утворюючи навіси лісу, які гойдаються в нескінченному танці, коли хвилі проходять через них. Пропливти крізь них означає побачити плямисте світло і тінь, і відчуття постійного руху.

Подібно до дерев на суші, ці водорості пропонують середовище проживання, їжу і притулок для різних морських організмів.

Великі види, такі як морський бамбук і гігантські водорості мають наповнені газом структури, які працюють як маленькі повітряні кулі і допомагають їм створювати величезні плаваючі навіси.

Інші види покладаються на міцні стебла, щоб залишатися у вертикальному положенні та підтримувати свої фотосинтетичні леза. Інші, як золоті водорості на Великому Південному рифі в Австралії, стелиться морським днем.

Карта світу з підводними лісами

океанський ліс

Наскільки великі ці ліси і як швидко вони ростуть?

Давно відомо, що морські водорості є одними з рослин, що швидко ростуть на планеті. Але на сьогоднішній день дуже складно оцінити, наскільки більшу площу покривають їхні ліси.

На суші тепер можна легко вимірювати ліси супутником. Під водою все набагато складніше. Більшість супутників не можуть проводити вимірювання на глибинах, де трапляються підводні ліси.

Щоб подолати цю проблему, ми спиралися на мільйони підводних записів із наукової літератури, онлайн-репозиторіїв, місцевих гербаріїв та ініціатив громадянської науки.

За допомогою цієї інформації ми змоделювали глобальний розподіл океанічних лісів та виявили, що вони покривають від 6 до 7,2 мільйонів квадратних кілометрів. Це більше, ніж Амазонка.

Далі ми оцінили, наскільки продуктивними є ці океанічні ліси, тобто наскільки вони розростаються. Вкотре не було єдиних глобальних рекордів. Нам довелося пройти через сотні окремих експериментальних досліджень з усього світу, де аквалангісти вимірювали швидкість зростання морських водоростей.

Ми виявили, що океанські ліси навіть більш продуктивні, ніж багато культур, що інтенсивно вирощуються, такі як пшениця, рис і кукурудза.

Продуктивність була найвищою в регіонах з помірним кліматом, які зазвичай омиваються прохолодною, багатою на поживні речовини водою.

Щороку в середньому океанічні ліси у цих регіонах виробляють від 2 до 11 разів більше біомаси на одиницю площі, ніж ці культури.

Що висновки вчених означають для проблем, з якими ми маємо справу?

Ці висновки обнадіюють. Ми могли б використовувати цю величезну продуктивність для забезпечення майбутньої продовольчої безпеки світу. Ферми вирощування морських водоростей можуть доповнити виробництво продуктів харчування на суші та стимулювати сталий розвиток.

Другие интереcные современные новости:

старый дизельный мотор

 

Когда покупается новый автомобиль, приходит время освободить гараж от старого. Это проблема для каждого третьего автовладельца.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Наука, техника и Hi-Tech | Просмотров: 80 | Добавил: adminA | Теги: океан, ліс | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close