05:32
Готовність сприяти експорту українського зерна висловили аграрні міністри Євросоюзу

Міністри сільського господарства та рибальства країн Європейського Союзу висловили готовність надалі сприяти експорту українського продовольства, зокрема зерна. Про це заявив міністр сільського господарства, рибальства та продовольства Іспанії, яка головує в ЄС, Луїс Планас Пучадес.

"Ми поглянули на ситуацію на ринку й запросили до участі міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського. Ми підтвердили нашу підтримку народу та уряду України, які страждають від наслідків злочинної війни, розв'язаної росією. Ми також підтримали українських фермерів, щоб дозволити їм продовжувати експорт зерна. Це є дуже важливим для того, щоб знизити вразливість світових ринків. Тож ми висловили Україні політичну підтримку, та надаємо економічну допомогу з метою забезпечити продовольчу безпеку", - сказав іспанський міністр.

Під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із сільського господарства й рибальства у Люксембурзі він зауважив, що було зроблено дуже багато для покращення спроможності "коридорів солідарності" для експорту українського зерна на світові ринки.

Зокрема, міністри розглянули нові шляхи транспортування українського продовольства через Румунію, Молдову, а також Балтійським та Адріатичним морями.

Луїс Планас Пучадес підтвердив, що жодні гучні події у світі, включаючи ситуацію на Близькому Сході, не знижують важливість зусиль ЄС, України та її сусідів в організації вивезення зернової продукції.

"Хочу бути у цьому дуже чітким: ви не можете гратися з продовольством Ми маємо знайти шлях для вивезення українського зерна, щоб поставляти його, зокрема, до певних країн Азії, Латинської Америки, Африки, а також до Європейського Союзу. Для нас це також питання політичної солідарності", - наголосив міністр Іспанії.

За його словами, ЄС визнає мужність українських партнерів, які намагаються здійснювати експорт з Одеси та інших портів, і роблять це у дуже важких обставинах, всупереч блокаді Чорного моря військовим флотом РФ.

"Питання продовольчої безпеки продовжує існувати. Це означає – щоб не трапилося на Близькому Сході, транспортування зерна з України залишатиметься пріоритетом. росія вживає заходів, щоб зупинити Чорноморський шлях, закриваючи можливі канали для вивезення українського зерна. Порти та продовольчі склади стали ціллю російських атак. Це ще одна причина для нас, для ЄС, щоб потужно підтримувати Україну, зокрема через координаційну платформу, що об’єднує Україну, Єврокомісію та п’ять прикордонних країн ЄС. Імовірно, ми зможемо підвищити ефективність транспортування українського зерна", - підкреслив Пучадес.

Він також зауважив, що наразі ситуація на сільськогосподарському ринку у Польщі, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Румунії є набагато кращою, ніж ще п’ять тижнів тому. Завдяки Координаційній платформі, конструктивній позиції України та її двостороннім переговорам із сусідніми країнами вдалося досягти стабілізації на цих ринках, та підвищити ефективність «коридорів солідарності» для транзиту української зернової продукції.

Результати "коридорів солідарності"

Єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський навів статику щодо розвитку спроможностей "коридорів солідарності". Зокрема, у вересні цим маршрутом вдалося перевезти 3,8 млн тонн українського зерна, у серпні цей показник становив 4,38 млн тонн.

При цьому єврокомісар нагадав, що лише за результатами врожаю цього року Україна має близько 56 млн тонн зерна, призначеного на експорт. Це означає, що обсяг зернового експорту має становити принаймні 4,7 млн тонн на місяць.

Войцеховський також зауважив, що Україна залишається важливим постачальником зерна для країн Європейського Союзу. Найбільшим споживачем наразі є Іспанія, яка з травня 2022 року по вересень 2023-го експортувала майже 9 млн тонн, переважно кукурудзи.

"З початку російської агресії проти України через «коридори солідарності були експортовані 52,2 млн тонн зерна, в той час, як за допомогою Чорноморської зернової ініціативи, коли цей шлях залишався відкритим, було транспортовано 31,9 мільйона тонн. Тож разом – 84,1 млн тонн, - і це дуже велике досягнення для "коридорів солідарності", - наголосив Войцеховський.

Другие интереcные современные новости:


Машина, находящаяся в кредите – не самое приятное приобретение. Это понимают все автомобилисты, которые мечтают стать владельцами подержанного автомобиля с минимальным пробегом.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Экономика и финансы | Просмотров: 984 | Добавил: adminA | Теги: Українське, Євросоюз, експорт, зерно | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close