10:08
Як правильно заряджати телефон, щоб не садити акумулятор гаджета

Щодня ми використовуємо багато пристроїв, що працюють від акумулятора. Смартфони, навушники, смарт-годинник та фітнес-браслети – всього навіть не перерахувати. Всі ці гаджети працюють від літій-іонних акумуляторів і регулярно розряджаються та заряджаються. Але як правильно заряджати смартфон, щоб не псувати акумулятор? Як продовжити життя батареї смартфона та збільшити час використання пристрою? На всі ці запитання ви знайдете нижче відповіді.

Спочатку розберемося, наскільки швидко новий акумулятор втрачає ємність і починає частіше вимагати зарядки.

У середньому, акумулятор смартфона втрачає 20% ємності за 500 циклів заряду-розряду, що відповідає приблизно півтора року використання пристрою. Зупинити цей процес, на жаль, не можна, але можна спробувати сповільнитись.

Як влаштований акумулятор?

Акумулятор вашого смартфона складається з двох шарів, розділених рідким електролітом, що пропускає лише частинки з позитивним зарядом.

Перший шар – анод – це іони літію, що знаходяться в осередках графіту. У другому шарі – катоді – знаходиться оксид кобальту. Накопичення та віддача енергії відбуваються за рахунок хімічної реакції обміну електронів між атомами. Літій, прагнучи перейти з осередків графіту в кобальтовий шар, віддає електрони, які, переміщаючись в катодний шар, забезпечують живленням компоненти пристрою. Таким чином, відбувається розряджання акумулятора.

Під час заряджання до полюсів батареї прикладається електричний струм, напруга якого перевищує напругу акумулятора. Електрони літію при цьому змінюють напрямок руху і переміщаються назад в катодний шар.

Зі збільшенням кількості циклів розряду-заряду частина електронів можуть "застрявати" у шарі електроліту, а оксид кобальту, що знаходиться в катоді, окислюється, що призводить до здуття акумулятора та втрати ємності.

Як правильно заряджати акумулятор влітку та взимку?

Важливим чинником, що впливає час використання батареї, є температура навколишнього середовища. Допустимими межами вважаються значення від -20˚С до +60˚С, але переважно, щоб температура коливалася від +10˚С до +30˚С. При цьому заряджати акумулятор можна лише за температури вище +10 ˚С, але нижче +40 ˚С.

Якщо морозної зими ваш смартфон не працює на вулиці, то це норма, так відбувається через те, що при низьких температурах швидкість обміну електронами між атомами сильно знижується. Попри поширену думку, це ніяк не шкодить акумулятору пристрою, на відміну від високих температур.

Якщо влітку ви залишили телефон на сонячному підвіконні, де він відчутно нагрівся, швидкість реакції обміну електронами сильно зростає, а це зменшує час життя батареї.

Тепер про зарядку:

  • не можна заряджати смартфон, який ви занесли до приміщення з морозу. Обов’язково потрібно почекати, поки він нагріється до кімнатної температури;
  • не можна заряджати сильно нагрітий телефон (наприклад, влітку на сонці або під час використання ресурсомістких ігор, програм);
  • швидка зарядка (сюрприз!) також шкідлива.

Як можна і як не можна заряджати смартфон?

Щоб уникнути пошкодження батареї, вбудовані контролери обмежують швидкість заряджання, коли ви підключаєте зарядний пристрій до сильно розрядженого акумулятора. Через деякий час швидкість зростає, але при досягненні 80% рівня заряду зростає напруга акумулятора, а значить, зростають опір і температура. Контролер знову обмежує швидкість заряджання. Саме тому після 80% телефон заряджається повільніше.

Знаючи пристрій акумулятора та принцип його роботи можна визначити найгірші та кращі способи заряджання.

Найгіршим із варіантів буде повна розрядка акумулятора та подальша тривала зарядка. Тобто не рекомендуємо розряджений телефон залишати заряджатися на всю ніч. У цьому випадку, крім іншого, акумулятор піддається мікроциклам зарядки-розрядки: після досягнення 100% заряду процес заряджання зупиняється, але через деякий час заряд акумулятора трохи знижується і процес заряджання відновлюється. Такі мікроцикли можуть відбуватися кілька разів за ніч, що суттєво знижує термін служби батареї вашого смартфона.

Найкращим способом буде тримати рівень заряду акумулятора смартфона в межах від 20-30% до 80% і заряджати короткими періодами кілька разів протягом дня.

Ще краще, якщо виходить тримати рівень заряду акумулятора в межах 40-70% і заряджати кілька разів на день.

Загальні рекомендації щодо заряджання акумулятора смартфона:

  1. не заряджайте нагрітий або навпаки холодний смартфон;
  2. тримайте рівень заряду акумулятора в межах від 20-30% до 80%;
  3. заряджайте акумулятор часто, короткими періодами протягом дня;
  4. не залишайте смартфон заряджатися на ніч;
  5. по можливості не користуйтеся функцією швидкого заряджання.

Другие интереcные современные новости:


Чтобы в автомобиле работала магнитола, кондиционер или ближний свет, а самое главное можно было завести мотор, нужен источник электрической энергии – аккумулятор.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Наука, техника и Hi-Tech | Просмотров: 82 | Добавил: abel | Теги: зарядка | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close