15:23
Як вибрати ортопедичне взуття для дорослих – рекомендації експертів

Ортопедичне взуття візуально не сильно відрізняється від стандартних моделей, проте воно пропонує безліч переваг. Вона допомагає запобігти розвитку захворювань опорно-рухового апарату, таких як плоскостопість. Якщо вже є захворювання, таке взуття допоможе знизити навантаження на хребет, усунути біль у суглобах та виправити фізіологічні порушення. Однак, при покупці важливо не припуститися помилок і звернути увагу на кілька критеріїв.

Рекомендації щодо вибору

Насамперед визначтеся з типом ортопедичного взуття. Є три основні класи:

 1. Профілактична – рекомендована при ризик розвитку захворювань опорно-рухового апарату або плоскостопості. Ці моделі підходять для повсякденного використання, включаючи роботу, спорт, довгі прогулянки.
 2. Нескладна - рекомендована при початкових стадіях захворювань стопи та хребта. Ці моделі мають легкі коригувальні властивості та також підходять для повсякденного використання.
 3. Складна – призначається лікарями при серйозних проблемах із опорно-руховим апаратом, включаючи значні деформації стопи. Це взуття виготовляється на основі зліпка проблемної ділянки стопи.

Також при виборі ортопедичного взуття варто звернути увагу на такі аспекти:

 • Підошва: має бути гнучкою, але досить жорсткою. Слизька поверхня є неприпустимою, особливо для зимових моделей.
 • Задник: повинен бути жорстким та подовженим для того, щоб надійно фіксувати стопу та забезпечувати її коректне положення.
 • Ступінатор: бажано, щоб він був звичайним або метатарзальним валиком, розташованим на внутрішній стороні підошви. Це допоможе рівномірно розподіляти навантаження на стопу.
 • Матеріал: на сайті представлені моделі з натуральної шкіри, повсті, сумішової тканини, нубуку та текстилю. Ці матеріали забезпечують хорошу повітропроникність та забезпечують довгий термін служби.
 • Фіксація стопи: моделі з ремінцями або липучками, які закріплюються на щиколотці, забезпечують щільне прилягання п'яти до задника та вільне розташування носка, як рекомендовано лікарями.
 • Устілка: вона повинна мати анатомічну форму, бути знімною та виготовленою з натуральних матеріалів. Вона повинна трохи пружинити при ходьбі, що допоможе зняти частину навантаження на стопу і знизити втому і біль.
 • Якість пошиття: зверніть увагу на відсутність ниток, що стирчать, грубих частин і дефектів на швах. Невеликі складки на зовнішній стороні допустимі.
 • Сертифікати: вони містять всю необхідну інформацію про продукт, включаючи лікувальні та профілактичні властивості, технологію виробництва, використані матеріали, наявність додаткових елементів (валики, борти, поглиблення під п'яту тощо).

Вибір відповідного розміру взуття – ще один важливий аспект. Для його визначення слідуйте цим крокам:

 1. Розкладіть аркуш паперу на підлозі і встаньте на нього однією ногою, щоб стопа була повністю на аркуші.
 2. Обведіть контур стопи олівцем.
 3. Повторіть процедуру для другої стопи.
 4. За допомогою мірної стрічки визначте довжину кожної стопи.
 5. Занесіть отримані значення до запису та порівняйте їх із розмірною таблицею взуття.

Ще одна порада: найкраще шукати ортопедичне взуття наприкінці дня. На цей час стопа може трохи набрякати, що допоможе вибрати найбільш точний розмір.

Другие интереcные современные новости:

Сушеные дары моря


Возможность длительного хранения, легкость доставки на дальние расстояния, доступная цена и отменные вкусовые качества делают сушеные морепродукты незаменимо быстрой закуской.

Новость из рубрики: Справки и рецепты |

Категория: Здоровье и медицина | Просмотров: 137 | Добавил: abel | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close