00:16
На майбутніх дітей і онуків як впливає ваш спосіб життя

Харчування, фізичні вправи, а також травматичний досвід: все це змінює функцію генів і може впливати на майбутні покоління.

Як пише лікар і професор австралійського медичного університету Георг Зімбрунер (Simbruner), стаття якого опублікована в газеті Kurier, спадкування – генетика – зацікавило людей з самого початку. Вже Аристотель описує, що злий розум батька успадкував його син. Неймовірний прогрес призвів до того, що сьогодні розшифровують генетичну інформацію, що міститься в ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота, носій геному), синтезують і модифікують її в лабораторії.

Фахівці раніше відзначали, що гени визначають наше життя. Але є щось, що виходить за рамки генетики і має навіть більше значення для нашого життя, ніж успадковані гени – епігенетика, пише професор.

Це стосується того, як гени читаються, маркуються і регулюються. Гени – це ті ділянки ДНК, які, як проект, визначають розвиток і характеристики людини. Це не схильний до впливу, успадкований текст геному, заданий розташуванням будівельних блоків ДНК. Але травмуючі події, переживання під час вагітності, вплив навколишнього середовища і наш спосіб життя, як правило, змінюють мітки читання наших генів і, таким чином, формують вигляд мінливою пам’яті.

Епігінетик регулює цю постійну взаємодію генів, він визначає наше здоров’я, силу і індивідуальність. «Епі» означає «крім того, за межами» – ці гени вони є спадковими змінами функції генів, які не засновані на змінених сегментах ДНК, але виходять за їх межі та обумовлені віком, навколишнім середовищем, способом життя і захворюванням.

Ось чому ми не раби або маріонетки наших генів. У нас є певна влада над ними. А саме, ми визначаємо, які гени читаються, які використовуються частіше, а які рідко. Наше життя, дії або бездіяльність формують наші гени, що проникають глибоко в мікроскопічні ядра наших 30 трильйонів клітин і іноді мають наслідки для наших дітей і онуків. І це грає роль в безлічі людських хвороб, заворушень і смертельних хвороб.

Діапазон таких епігенетичних відбитків поширюється на три покоління. У маленькому селі Оверкалікс, яке було майже повністю ізольоване від зовнішнього світу в 19-му столітті, були великі відмінності в доступності їжі. При перевірці причин смерті онуків колишніх жителів, якби їх діди вживали в дитинстві більше різноманітної їжі, то смертність онуків була нижче.

Висновок: досвід передається протягом трьох поколінь, а здоров’я – це проект, що об’єднує покоління.

У житті бувають періоди, коли люди особливо сприйнятливі до епігенетичних відбитків. Це відбувається близько трьох місяців до зачаття до народження і в перші роки після нього, а також, коли настає статеве дозрівання.

Тому спосіб життя батьків за три місяці до зачаття є особливим періодом, тому що попередні стадії статевих клітин, що дозрівають в життєздатні яйцеклітини і сперматозоїди. Таким чином, дуже жирна дієта батьків в цей час призводить до порушення обміну речовин у першого покоління нащадків. Навіть недостатній вагу або надмірна вага матері може призвести до кількох ризиків для дитини – і захворювань в зрілому віці.

Другие интереcные современные новости:


Машина, находящаяся в кредите – не самое приятное приобретение. Это понимают все автомобилисты, которые мечтают стать владельцами подержанного автомобиля с минимальным пробегом.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Спорт и туризм | Просмотров: 108 | Добавил: adminA | Теги: життя, спосіб | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close