00:28
Найкращий час для відходу до сну визначили фахівці

Лікарі та науковці протягом багатьох років стверджують, що доросла людина має спати від семи до восьмої години на день. Така тривалість сну забезпечує адекватний відпочинок, відновлення та ефективний обмін речовин. Це також чудова профілактика захворювань серця, мозку чи ендокринної системи. Не менш важливим є час, коли ми лягаємо спати.

Щоб сон забезпечував необхідне відновлення, він повинен бути не тільки досить тривалим, а й починатися в потрібний момент циркадного годинника нашого організму. Це дуже важливо, і якщо ви не стежитимете за цим, сон не буде повноцінним, і ви прокидатиметеся втомленими і розбитими.

Отже, коли найкраще лягати спати? Про це розповів нейробіолог доктор Ендрю Хуберман зі Стенфордського університету:

"Ви відчуваєте занепад сил о 14:30, 15:00? З великою ймовірністю ідеальний час для сну - шість-сім годин після цього занепаду. Це означає, що якщо ви відчуваєте втому або сонливість близько 15:00, ви повинні лягти спати з 21:00 до 22:00. Завдяки цьому приблизно о 5-6 ранку ви почуватиметеся виспавшим і повним енергії для наступного дня".

Найбільш корисним для нашого організму є засипання з 22:00 до 23:00. Так вважають вчені з Великобританії, які у 2013-2015 роках провели дослідження на групі із понад 100 тисяч осіб.

"В організмі є 24-годинний внутрішній годинник, звані циркадним ритмом, який допомагає регулювати функціонування організму, як фізичне, так і психічне. Результати нашого дослідження показують, що раннє або пізнє засипання може порушити біологічний годинник і негативно вплинути на нашу серцево-судинну систему ", - заявив доктор Девід Планс з Університету Ексетера у Великій Британії, один з авторів аналізу.

Британські дослідження показали, що у людей, які лягають спати опівночі чи пізніше, ризик серцево-судинних захворювань на 25% вищий, ніж у тих, які лягають між 22:00 та 23:00. Ризик трохи нижчий, на рівні 24%, зустрічається у людей, які лягають спати до 22:00. А люди, які засинають із 23:00 до 24:00, мають 12-відсотковий ризик розвитку захворювань серця.

Дещо по-іншому підходить до теми доктор Макс Кірстен, експерт зі сну в клініці гіпнотерапії NLP Wellbeing Clinic в Лондоні. На його думку, ідеальний час сну залежить від того, сова ви або жайворонок. Незалежно від того, чи волієте ви працювати до пізньої ночі або вставати рано вранці, ви повинні не забувати планувати все так, щоб спати досить довго.

"В ідеалі ми повинні лягати в такий час, який дозволяє нам спати від сьомої до восьмої години до ранкового пробудження. Найкраще робити це завжди в один і той же час, тому що регулярність - це ключ", - пояснив доктор Макс Кірстен.

Крім тривалості сну та часу засинання важливо також правильно підготуватися до сну. Перш ніж лягти в ліжко, постарайтеся усунути фактори, які ускладнюють засинання та погіршують якість сну. Намагайтеся розслабитися. Прийміть теплу ванну, прочитайте книгу, розгадайте кросворд, слухайте музику або зробіть легку гімнастику. Зробіть те, що вам подобається, і забудьте про стресі, які супроводжували вас протягом дня.

Варто запланувати це розслаблення перед сном далеко від смартфона, ноутбука або телевізора, екрани якого випромінюють так зване синє світло, що стимулює мозок до постійної активності. Результатом є порушення секреції мелатоніну, гормону, який сприяє засипанню та відновленню. Цей гормон також відповідає за зниження артеріального тиску, рівня глюкози та температури тіла, щоб організм міг спокійно заснути.

Зробіть ставку на легку вечерю, увечері уникайте алкоголю та цигарок, а також великої кількості кофеїну протягом дня. І не забудьте провітрити спальню перед сном і подбати про правильну температуру в ній. Найкраще спати в приміщенні, де температура становить 18-20 градусів за Цельсієм.

Другие интереcные современные новости:


С помощью этой статьи мы расскажем подробнее о правилах игры в большой теннис. Если вы собираетесь идти в теннис, правила игры для чайников помогут вам.

Новость из рубрики: Спорт и туризм |

Категория: Справки и рецепты | Просмотров: 297 | Добавил: adminA | Теги: сон, час | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close