00:15
Переговори з Норвегією про двосторонні безпекові гарантії розпочне Україна

Україна і Норвегія розпочнуть переговори про двосторонні безпекові гарантії, написав у середу президент України Володимир Зеленський.

"Я говорив із Йонасом Гаром Стере і подякував Норвегії за нещодавній пакет військової допомоги, а також за довгострокову підтримку. Ми домовилися розпочати переговори щодо документа про двосторонні безпекові гарантії на основі Вільнюської декларації "Великої сімки", - написав він.

За словами Зеленського, "також говорили про події на передовій лінії України та пріоритетні оборонні потреби України. Ми обговорили подальше посилення наших воїнів, зокрема протиповітряну оборону для захисту критично важливої інфраструктури та Чорноморського зернового коридору".

"Особливу увагу ми приділили Близькому Сходу. Ми погодилися, що подальша ескалація неприйнятна, і закликали всі сторони уникати жертв серед цивільного населення", - зазначив також Зеленський.

Як повідомила пресслужба Зеленського, президенти під час розмови також скоординували позиції перед майбутніми міжнародними заходами.

Зокрема, президент України запросив норвезьку сторону взяти участь у наступній зустрічі радників з питань національної безпеки лідерів держав щодо реалізації української Формули миру.

Крім того, Зеленський подякував співрозмовнику за довготривалі програми бюджетної підтримки України.

"Такі програми мають вирішальне значення, тому що дають нам більше впевненості в майбутньому, полегшують довготермінове планування, а також посилають потужний сигнал іншим країнам", - зазначив він.

Другие интереcные современные новости:

старый дизельный мотор

 

Когда покупается новый автомобиль, приходит время освободить гараж от старого. Это проблема для каждого третьего автовладельца.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Общество и политика | Просмотров: 1099 | Добавил: adminA | Теги: Норвегія, україна, безпека | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close