00:04
Подія, яка трапляється раз на 2000 років, відбулася в Антарктиді

У 2023 році в Антарктиці спостерігалося рідкісне зменшення площі морського льоду на 2 мільйони квадратних кілометрів порівняно з середніми показниками зимового періоду.

Морський лід Антарктики залежить від численних складних і взаємозалежних факторів, які включають природні цикли та впливи, спричинені діяльністю людини, що змінюють атмосферу та океани. Така складність робить аналіз цієї ситуації складним.

Останні наукові висновки вказують, що значне зменшення площі льоду минулого року можна пояснити одним основним чинником – глобальним потеплінням.

Без впливу кліматичних змін такий спад морського льоду відбувався б приблизно кожні 2000 років. Дослідження передбачає, що така значна втрата льоду без впливу глобального потепління сталася б украй рідко.

«Моделі вказують, що таке суттєве зменшення морського льоду без змін клімату могло відбутися раз на дві тисячі років. Це підкреслює екстремальний характер події», – зазначила Рейчел Даймонд з Кембриджського університету.

«Сильне зростання температур, яке ми спостерігаємо, збільшує ймовірність втрати льоду в чотири рази, що робить екстремальний мінімум 2023 року значно ймовірнішим», – додала Керолайн Холмс, співавторка дослідження.

Історія спостережень за морським льодом в Антарктиді коротка, оскільки супутникове спостереження триває менше п’яти десятиліть, але вже зрозуміло, що танення льоду в регіоні є порівняно новим явищем. З 1978 по 2015 рік площа морського льоду помірно зростала, а потім почалося її різке зниження, зокрема в 2017 році досягло рекордно низького рівня.

Вчені стурбовані та досліджують, як буде розвиватися ситуація в найближчі роки і десятиліття. За даними моделей, для відновлення площі льоду до звичайного рівня може знадобитися мінімум 20 років. Це становить значний ризик для екосистеми регіону.

«Довгострокове зниження рівня антарктичного морського льоду впливатиме глибоко на місцевий та глобальний клімат, а також на унікальні екосистеми Південного океану, які включають популяції китів і пінгвінів», — підкреслила Луїза Сайм, ще одна з дослідниць проекту з Британської Антарктичної служби.

Згідно з опублікованим дослідженням у журналі Geophysical Research Letters, зниження площі льоду в Антарктиді є значним індикатором змін у кліматичних умовах світу, що є результатом антропогенного впливу. Ці результати підтверджують, що поточні кліматичні моделі точно відображають тренди змін, надаючи важливі дані для прогнозування майбутніх змін.

Наукова спільнота тепер звертає увагу на дослідження майбутніх тенденцій і їхнього впливу на глобальний екологічний баланс. За даними дослідження, зрозуміння механізмів зменшення морського льоду та їх наслідків для біодиверситету стає все більш критичним завданням в контексті зміни клімату.

Другие интереcные современные новости:


Модель Avensis японского автомобильного концерна Toyota отличается повышенной надежностью, впрочем, как и другая продукция этого производителя.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Спорт и туризм | Просмотров: 601 | Добавил: adminA | Теги: Антарктида | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close