00:04
Сон зміцнює імунітет - медики

Сон посилює імунні клітини, збільшуючи їх здатність прикріплюватися до інфікованих клітин і знищувати віруси.

Хороший сон при появі перших симптомів застуди може виявитися дійсно хорошим засобом боротьби з хворобою. Німецькі вчені виявили механізм, завдяки якому він посилює здатність організму протистояти інфекції. Їх звіт був опублікований в Journal of Experimental Medicine.

Виявилося, що сон посилює деякі імунні клітини, збільшуючи їх здатність прикріплюватися до інфікованих клітин і знищувати віруси.

Вчені сфокусувалися на Т-лімфоцитах, що протистоять інфекції. Коли лімфоцити знаходять клітини, інфіковані вірусом, їм потрібно прикріпитися до них для їх знищення. Для цього використовується спеціальний клейкий білок. Автори повідомили, що нестача сну і тривалий стрес сприяють підвищенню рівня певних гормонів, які ведуть до пригнічення активації зазначеного білка.

Якщо ви хочете, щоб імунна система була готова активно протидіяти вірусам, «забезпечте здоровий сон і уникайте хронічного стресу», — говорить провідний автор дослідження Стоян Дімітров (Stoyan Dimitrov) з Тюбінгенського університету (University of Тюбінгена).

Дімітров і колеги хотіли перевірити, чи пригнічують деякі гормони (адреналін, норадреналін, простагландини) активацію клейкого білка, діючи на більш загальні механізми. Щоб перевірити гіпотезу, вони вивчали людські клітини, інфіковані цитомегаловірусом (ЦМВ). В лабораторних умовах (in vitro) було показано, що рівень гормонів надає очікуваний вплив на здатність Т-лімфоцитів прикріплятися до інфікованих клітин.

Знаючи, що рівень цих гормонів падає вночі, вчені завербували 10 добровольців, які мали антитіла до ЦМВ, які були згодні спати одну ніч в університетській лабораторії. Після проведення всіх необхідних аналізів, вчені побачили, що в учасників, які спали, система клейких білків була краще готова до боротьби з інфекцією, ніж у тих, які не спали.

Про позитивну дію сну на імунітет вченим відомо вже давно. Нове дослідження вказує на ще один молекулярний механізм, завдяки якому можливий такий ефект.

Другие интереcные современные новости:

загадка появления аномалий на обратной стороне Луны

 

Различия в массе, облике и структуре видимого и обратного полушарий Луны оказались связаны с тем, что спутница Земли столкнулась с небольшой карликовой планетой.

Новость из рубрики: Наука, техника и Hi-Tech |

Категория: Здоровье и медицина | Просмотров: 122 | Добавил: adminA | Теги: зміцнення, імунітет, сон | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close