00:27
Унікальним способом українські хірурги провели операцію на серці захисника

Хірурги Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова провели операцію на серці 49-річного захисника Юрія Січки без розрізу грудної клітки. Вони використали внутрішньосудинний доступ через руку.

Фото: Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова

"За нашими даними, це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено саме таким чином", – повідомили в Інституті Амосова.

Лікарі розповідають, що Юрій Січка – колишній технічний працівник у школі на Вінниччині. Він отримав важке поранення грудної клітини під Бахмутом, коли допомагав евакуювати тіла загиблих. Ворожий снаряд пробив йому легеню та застряг у серці.

Лікарі у Дніпрі провели екстрену операцію, яка врятувала життя бійця, але в його серцевій артерії залишився небезпечний отвір, через який кров потрапляла в порожнину серця. Це становило серйозну загрозу для життя. Враховуючи складність ситуації, бійця транспортували до Києва.

 Консиліум з кардіохірургів вирішив провести операцію без розрізу грудної клітки, використовуючи внутрішньосудинний доступ через руку. Цей метод не потребував загальної анестезії.

"Під час операції ми використали внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, що дозволив нам бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти – металеві конструкції до 5 мм в діаметрі, які закрили пошкоджену зону артерії", – кажуть медики.

Після операції Юрій почувається добре. Наразі він проходить реабілітацію.

Другие интереcные современные новости:

далекая звезда

 

Ученые астрофизики из Федеральной политехнической школы Лозанны обнаружили очень далекую и редкую звезду с одной странностью – она обладала крайне низким содержанием металлов.

Новость из рубрики: Технологии и IT |

Категория: Здоровье и медицина | Просмотров: 515 | Добавил: adminA | Теги: Операція, захисник, хірург, серце | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close