13:26
Вдвічі швидше зникають льодовики Гімалаїв

Дослідники вважають, що відповідні кроки щодо збереження льодовиків Гімалаїв необхідно зробити вже зараз.

Гімалайські льодовики, які забезпечують водою майже два мільярди людей, через зміну клімату тануть вдвічі швидше. Про це повідомляє Science Alert.

Згідно із даними Міжнародного центру з комплексного розвитку гірських територій (ICIMOD), з 2011 по 2020 рік льодовики зникали на 65% швидше, ніж у попередньому десятилітті.

За словами провідного автора дослідження Філіппуса Вестера, у міру того, як клімат Землі стає все теплішим, швидкість танення льоду лише прискорюватиметься та це може обернутися для населення непередбачуваним лихом.

Наприклад, льодовики живлять десять найважливіших річкових систем світу, включаючи Ганг, Інд, Жовту, Меконг і Іраваді, і прямо чи опосередковано забезпечують мільярди людей їжею, енергією, чистим повітрям і доходами.

Так, для складання прогнозів дослідники використали поточні траєкторії викидів і дійшли висновку, що льодовики в Гімалаях можуть втратити до 80% свого нинішнього обсягу вже до кінця сторіччя.

У звіті також йдеться про те, що навіть якщо людству вдасться стримати глобальне потепління Землі на рівні 1,5-2°C порівняно з доіндустріальними рівнями, втрати льодовика все одно будуть критичними – від третини до половини всього обсягу.

Другие интереcные современные новости:

Сушеные дары моря


Возможность длительного хранения, легкость доставки на дальние расстояния, доступная цена и отменные вкусовые качества делают сушеные морепродукты незаменимо быстрой закуской.

Новость из рубрики: Справки и рецепты |

Категория: Наука, техника и Hi-Tech | Просмотров: 98 | Добавил: adminA | Теги: Гімалаї, Зникнення, льодовик | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close