21:21
Залишки легендарної базиліки Вітрувія виявили археологи

Залишки великої розкішної громадської будівлі римської епохи виявили в північному італійському місті Фано. Про це повідомляє Аnsa.

фото: Аnsa

Розташовані прямо навпроти форуму стародавнього міста, руїни складаються як мінімум з п'яти кімнат з висотою стін, що збереглася, більше шести футів. Стіни п'яти футів завтовшки і покриті вапняним розчином. Мармурові плити прикрашають бічні сторони. Підлога також прикрашена великими плитами дорогого імпортного мармуру зеленого та рожевого кольору.

Будівля була збудована приблизно 2000 років тому. Було знайдено фрагмент напису, на якому досі збереглися сліди його початкової рубрикації (червоний пігмент, втертий у літери, щоб вони виділялися на тлі мармуру). На фрагменті збереглися лише дві літери: V одному рядку і I рядку під нею.

Розташування навпроти місця античного форуму, масштаби будівництва та багатство мармурової інкрустації статі та стін роблять його великою римською громадською будівлею епохи Августа (I ст. до н.е. – I ст. н.е.). Є навіть ймовірність того, що це і є довгоочікувана Базиліка Вітрувія, цивільна будівля, спроектована і збудована архітектором I століття до н.е., військовим інженером та автором основного трактату "Про архітектуру".

Вітрувій, який служив за Юлії Цезарі в 50-х і наприкінці 40-х років до нашої ери, написав «Архітектуру» у 20-х роках до нашої ери. Вона вважається першою книгою з теорії архітектури та єдиною з античних книг, що збереглася до наших днів. Після його повторного відкриття та публікації у 1486 році він став основним орієнтиром для європейських архітекторів епохи Відродження. У всіх десяти книгах трактату Вітрувій згадує лише одну будівлю, яку він спроектував та виконав особисто: Базиліка Фано, завершена у 19 р. до н.е. на території тодішнього римського міста Фанум Фортуна (названого на честь нині втраченого храму Фортуни). . Він був розташований на стратегічному торговому вузлі, де Віа Фламінія зустрічалася з Адріатикою, і був важливим міським центром, гідним новаторської архітектурної величі базиліки Вітрувія. У Книзі V.1.6-10 Вітрувій описує базиліку, докладно перераховуючи її особливості та розміри і звеличуючи її відмітні пропорції та симетрію, які помітно відрізнялися від типової римської базиліки його часу.

Вона була зруйнована під час готичного вторгнення у Фанум Фортунаї у 540 році нашої ери. Архітектори та художники відтворювали її на ілюстраціях та моделях з 15 століття, і було зроблено безліч спроб знайти археологічні сліди базиліки, але безрезультатно. Швидше за все, це буде ще одна хибна тривога, і навіть якщо це реальний кандидат, отримати вагомі докази у будь-якому випадку буде надзвичайно складно.

Розкопки на цьому місці будуть продовжені, як тільки буде виділено кошти. Геофізичне сканування всієї вулиці, вдало названої Віа Вітрувіо, проведене в 2021 році, виявило ознаки численних просторів, що обнесені стіною, різної форми і розмірів під вулицею, але вони, ймовірно, відносяться до різних епох, а не до однієї римської будівлі.

Другие интереcные современные новости:

давление масла в двигателе


Моторное масло внутри двигателя представляет собой рабочую специальную жидкость, которая способствует предотвращению трения между металлическими частями.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Наука, техника и Hi-Tech | Просмотров: 49 | Добавил: adminA | Теги: вітрувія, базиліка | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close