00:29
Може зруйнувати життя на нашій планеті планета-ізгой

Нове дослідження припускає, що вигадана планета Нібіру, якщо вона існує, посіє хаос у нашій Сонячній системі.

Уже кілька десятиліть існує гіпотеза, яку підтримують деякі теоретики. Вони вважають, що в нашій Сонячній системі може з’явитися планета-ізгой Нібіру, вплив якої призведе до зникнення життя на Землі. Нове дослідження показує, які наслідки може спричинити поява “зайвої” планети в Сонячній системі.
Прихильники теорій змови вже пророкували "кінець світу", який мав настати і на початку 2000-х років, і в 2012 році, і пізніше через те, що через нашу Сонячну систему пролетить невідома планета Нібіру. Тобто поява цієї планети-ізгоя, яка мандрує галактикою, призведе до зміщення орбіти Землі, а це своєю чергою призведе до загибелі людства.

Цього так і не сталося, бо немає наукових підтверджень існування такої планети. Але Стівен Кейн із Каліфорнійського університету в Ріверсайді, США, задався питанням: що ж насправді станеться, якщо в Сонячній системі з’явиться додаткова планета, як вона може вплинути на Землю?

Протягом кількох десятиліть деякі теоретики підтримують гіпотезу про можливе з’явлення в нашій Сонячній системі планети-ізгоя Нібіру, чиї наслідки можуть призвести до зникнення життя на Землі. Нові дослідження вказують на те, що якщо ця планета існує, то може бути дієвий спосіб, яким вона може спричинити такі наслідки.

Для цього Кейн і його колеги створили комп’ютерну модель, у якій величезна планета, що схожа на Землю, раптово з’являється в Сонячній системі та розміщується на орбіті між орбітами Марса та Юпітера. Результати моделювання показують, що, якщо це станеться, то наслідки для Землі дійсно будуть дуже поганими, як і вважають прихильники теорії про існування вигаданої планети Нібіру.

За словами Кейна, поява такої планети вплине насамперед на орбіту Юпітера. Цей газовий гігант, який є найбільшою планетою в нашій системі і його маса в 318 разів більша за масу Землі, відіграє найважливішу роль у Сонячній системі.

Згідно з моделюванням, зміщення орбіти Юпітера може призвести до дестабілізації орбіт інших планет в нашій Сонячній системі. Зокрема, Меркурій, Венера та Земля можуть бути викинуті з системи та перетворитися на планети-ізгої, як і теоретична Нібіру. Уран і Нептун також можуть потрапити у подібну ситуацію. Якщо Земля віддалиться від Сонця, вона стане холодною кулею, а всі форми життя на ній зникнуть.

Стівен Кейн не просто так зайнявся розглядом питання про те, як якась планета-ізгой може призвести до загибелі людства. Астрономів уже давно цікавить певний тип планет, якого немає в нашій Сонячній системі, але вони виявлені поруч з іншими зірками. Ці кам’янисті світи в кілька разів більші за нашу планету, але схожі на неї і їх називають супер-Землями.

За словами Кейна, у Сонячній системі є щонайменше дві дивні особливості. Одна полягає в тому, що значні відмінності в розмірах між найбільшою кам’янистою планетою, якою є Земля і найменшою газовою планетою, якою є Нептун. Ще одна особливість полягає в тому, що між Марсом і Юпітером існує величезна відстань, і деякі вчені вважають, що тут теоретично має знаходитися ще одна планета. Тому у своєму моделюванні вчені помістили вигадану супер-Землю якраз між Марсом і Юпітером, щоб дізнатися, як це розміщення може вплинути на структуру Сонячної системи.

Астрономів вже досить давно цікавить певний тип планет, якого немає в нашій Сонячній системі, але вони виявлені поруч з іншими зірками. Ці кам’янисті світи в декілька разів більші за нашу планету, але схожі на неї і їх називають супер-Землями

"Як показує наше дослідження, поява такої планети призведе до загибелі людства, тому добре, що ніякого величезного об’єкта там немає", – каже Кейн.

З іншого боку, за словами Кейна, якщо змінити розмір теоретичної планети між Марсом і Юпітером, тобто зробити її меншою, то вона не чинитиме такого згубного впливу на об’єкти, що її оточують. Але є нюанс.

"Ми змінили вихідні дані в моделюванні й виявилося, що нова планета, яка має менший розмір, не сприяє викиду тієї самої Землі з Сонячної системи. Тобто її орбіта буде стабільною деякий час. Але потім її орбіта може трохи змінитися і ця дія змінить орбіту Землі. А це призведе до того, що планета стане менш гостинною, а може бути й повністю непридатною для життя", – каже Кейн.

Другие интереcные современные новости:

3 слова, которые убивают наш успех


Ни для кого не секрет: слова, которые мы произносим, нередко закладывают успех или неудачу нашим начинаниям. Для того, чтобы достичь того, о чем вы мечтаете, вам надо исключить из своего лексикона эти слова!

Новость из рубрики: PR, реклама и маркетинг |

Категория: Наука, техника и Hi-Tech | Просмотров: 85 | Добавил: adminA | Теги: ізгой, життя, планета | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close