08:43
Народне свято 15 липня: чому не можна лінуватися і купатися в цей день

За деякими відомостями в народне свято 15 липня наші предки шанували Берегиню - слов'янське божество жіночності і материнства. У деяких місцях берегинями вважали духів, подібних до русалок, в яких перетворюються нехрещені діти і утоплениці. В інших місцевостях берегинею називали жінку, яка лякає своїх подруг, або займається обжинками.

У Наддніпрянщині вибирали найпрацьовитішу дівчину і одягали її в Берегиню. Юнаки несли її на руках по селу. В обов'язки берегині входило просити зарплату у пана. З приходом в Київську Русь християнства українці як покровительку жінок і матерів стали шанувати Богородицю.

Свято 15 липня здавна вважається вдалим для риболовлі. Рибалки в цей день завжди мають хороший улов. А ось купатися в це народне свято не варто, оскільки вода стає небезпечною і вируючою, а русалки можуть затягнути купальника під воду.

Також ця дата вважається в цілому вдалою для всіх дівчат і жінок. У них 15 липня виповнюється все задумане.

Також дата 15 липня вважається небезпечною через лихоманки, які, за повір'ями, в цей день розлітаються по світу, через що люди частіше хворіють. У алергіків в цей період з'являються алергії на пилок польових квітів, амброзії і зернових культур.

Наші предки 15 липня, як і в інші дні місяця, працювали на городі і підгортали картоплю, а також збирали урожай фруктів і ягід, і робили заготовки на зиму. Власники худоби випасали тварин і додавали їм в корм рідкісні і корисні для них квіти, такі як люпин і люцерну.

Народжені 15 липня люди часто бачать віщі сни і добре розгадують таємні послання. У них хороша інтуїція і розвинена творча уява. Вони не прощають образи і чужі помилки, і не вірять, що люди можуть помінятися. Також народжені 15 липня стають люблячими і турботливими батьками.

Що не можна робити 15 липня

У цей день не можна купатися в природних водоймах, оскільки підвищується ризик утоплення.

Також 15 липня небажано працювати в полі, шити і вишивати, обробляти льон. Але і лінуватися і відкладати роботу по дому в цей день теж не можна, інакше у всіх справах чекатиме невдача.

Невдалий день для великих покупок, переїзду і зміни роботи.

За давніми прикметами жінкам до 15 липня не можна їсти ягоди.

Прикмети погоди 15 липня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • якщо на деревах вже з'явилося жовте листя, то в цьому році буде рання осінь і ранній листопад;
  • західний вітер дме - до дощу;
  • з'явилася багато крилатих мурах - до зливи;
  • якщо на калині дуже багато ягід вродило, то зима в цьому році буде суворою;
  • багато роси вранці на траві - дощу не буде;
  • вранці туман над водою стелиться - до гарної погоди;
  • асфальт після дощу швидко підсох - до затяжної негоди.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Другие интереcные современные новости:

 

Больше половины жителей Украины сталкиваются с вторичным автомобильным рынком. Он помогает обрести желаемое транспортное средство, либо обменять свое на деньги.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Справки и рецепты | Просмотров: 394 | Добавил: abel | Теги: свято | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close