00:47
Низку підрозділів вишів і коледжів можуть закрити в Україні

Міністерство освіти та науки України пропонує припинити діяльність підрозділів вищих закладів освіти та деяких коледжів. Метою такої модернізації, зокрема, стане поліпшення якості та ефективності навчання.

У МОН розробили законопроєкт, в якому вказані відповідні пропозиції щодо модернізації. Там зазначається, що запропоновані рішення дозволять з найбільш розвинених коледжів і підрозділів вишів зробити самостійні заклади освіти, приєднати їх до місцевих вишів або закрити.

Такі територіально відокремлені структури були створені, аби студенти могли навчатись ближче до дому, проте враховуючи досвід дистанційного навчання – такі заклади не виправдовують свою доцільність, зазначають у МОН. Крім цього, більшість закладів пропонує такі ж самі спеціальності, що і місцеві університети, не мають розвиненої технічної та матеріальної інфраструктури тож не можуть забезпечити якісну освіту.

Також у документі вказано, що більшість університетів та вищих навчальних закладів перебувають під керівництвом Міністерства освіти (142), але є й ті, що підпорядковані іншим державним органам, наприклад, Міністерству фінансів, Державній службі статистики, Національній академії педагогічних наук тощо. Для покращення системи освіти важливо забезпечити їх єдність управління, аби уникнути зайвих труднощів у вирішенні питань.

Тож управління всіма цивільними закладами вищої освіти, окрім вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, доцільніше передати в керівництво одного центрального органу.

Окрім цього, в освітньому відомстві винесли на пропозицію вимагати наявність акредитованих магістерських освітніх програм відповідних спеціальностей для здобуття ступеня доктора філософії або доктора мистецтва на третьому рівні вищої освіти. Це має стосуватися усіх галузей та спеціальностей, що входять до міждисциплінарних освітньо-наукових програм.

Заклади вищої освіти та наукові установи, які не мають відповідних магістерських програм, можуть надавати підготовку докторів філософії, використовуючи елементи освітньо-наукових програм інших дослідницьких організацій або вишів, відповідно до встановленого законодавством порядку.

Якщо відповідний законопроєкт буде прийнятий Верховною Радою, ліцензії на освітню діяльність зазначених установ будуть анульовані з 1 липня 2025 року.

Другие интереcные современные новости:

Здоровье пищеварительной системы и сон

 

Работа всех пищеварительных органов должна быть слаженной, и неполадки в одной из областей этой системы сразу же сказываются на остальных отделах.

Новость из рубрики: Здоровье и медицина |

Категория: Культура и учёба | Просмотров: 196 | Добавил: adminA | Теги: Підрозділ, коледж, україна, виш | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close