17:03
Падіння економіки України на 5,5% прогнозує МВФ

Міжнародний валютний фонд оцінює падіння економіки України в 2014 році на рівні 6,9%, і прогнозує падіння економіки країни в 2015 році на рівні 5,5%. Про це йдеться в проекті Меморандуму між Україною і МВФ, пише УНІАН.

МВФ прогнозує інфляцію в Україні в 2015 році на рівні 25% з подальшим її уповільненням до 10% - проект меморандуму за програмою EFF

"За оцінками МВФ, економічна активність в 2014 році скоротилась на 6,9%, і показники за грудень свідчать про спад, що досі триває, промислового виробництва, обороту роздрібної торгівлі і обсягів будівництва, - йдеться в меморандумі.

При цьому невирішений конфлікт на сході країни також робить свій внесок у невизначеність прогнозу.

У зв'язку з цим економічна активність може досягнути найнижчого значення в середині 2015 року. Але в міру того, як наша політика реформ набиратиме обертів, почне відновлюватись довіра, підуть відновні роботи, спад економічної активності загальмується за підсумками 2015 року до 5,5%.

При цьому в меморандумі наголошується, що МВФ і уряд країни мають намір рішуче просуватися шляхом зміцнення економічної і фінансової стабільності в країні шляхом впровадження широкомасштабних і амбітних структурних реформ, які повинні забезпечити поліпшення бізнес-клімату, залучення інвестицій і підвищення конкурентоспроможність.

"У 2016-2018 роках, в міру того, як відновлюватиметься економічна й банківська стабільність, в міру проведення реформ, - ми очікуємо відновлення і поступового нарощування економічного зростання, темпи якого в середньостроковій перспективі досягнуть 4%", - наголошується в меморандумі.

Як повідомлялося, у лютому Кабінет міністрів затвердив меморандум співпраці з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом терміном на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол.

Нова програма замінить чинну дворічну програму stand-by з обсягом фінансування 17 млрд дол.

МВФ прогнозує інфляцію в Україні в 2015 році на рівні 25% з подальшим її уповільненням до 10% - проект меморандуму за програмою EFF

Ключовий кредитор країни Міжнародний валютний фонд прогнозує збереження темпів інфляції в Україні на рівні 2014 року, припускаючи зростання цін на 25% з подальшим його уповільненням до 10% в 2016 році. Про це йдеться в проекті меморандуму між Україною і МВФ, підписаному президентом України Петром Порошенком, прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, міністром фінансів Наталією Яресько та головою Нацбанку Валерією Гонтарєвою.

Урядовий прогноз інфляції в 2015 році становить 26%.

"Інфляція споживчих цін у 2014 році прискорилася на тлі знецінення грошової одиниці і зростання адміністративних цін, - йдеться в документі. - На кінець 2014 року інфляція досягла 25% і, за прогнозами, протягом 2015 року інфляція буде залишатися приблизно на аналогічному рівні".

Водночас у МВФ припускають, що в умовах реформ інфляція різко загальмується, знизившись до приблизно 10% в 2016 році і до 5% - у 2018 році - у міру зниження тиску обмінного курсу і зростання цін на енергоносії.

При цьому в МВФ зазначають, що грамотна монетарна та фінансова політика Нацбанку здатна "заякорити" інфляційні очікування.

Як повідомлялося, 2 березня Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", підготовлений Кабінетом міністрів і входить до переліку невідкладних заходів для старту нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Зміни до бюджету ґрунтувалися на прогнозних очікуваннях інфляції в 26% і курсі гривні на рівні 22 грн за долар. У той же час, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначав, що такий прогноз є оптимістичним і може бути надалі переглянутий на тлі, зокрема, зростання тарифів, який незворотно чинитиме тиск на інфляційні очікування.

За даними Держстату, базова інфляція (базовий індекс споживчих цін) в Україні в січні 2015 року проти попереднього місяця сповільнилася до 2,6% з 2,8%, зафіксованих місяцем раніше. У річному обчисленні, до січня 2014 року, базова інфляція прискорилася до 26,1% з 22,8%, зафіксованих у грудні 2014 року, до грудня 2013 року.

Другие интереcные современные новости:


Чтобы в автомобиле работала магнитола, кондиционер или ближний свет, а самое главное можно было завести мотор, нужен источник электрической энергии – аккумулятор.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Экономика и финансы | Просмотров: 1013 | Добавил: adminA | Теги: 5%, падіння економіки України, мвф | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close