00:15
Посилений захист надало ЮНЕСКО ще 5 українським об’єктам

Ще п'ять об'єктів культурної спадщини України ЮНЕСКО внесло до Міжнародного переліку культурних цінностей, які перебувають під тимчасовим посиленим захистом. Про це пише Міністерство культури та інформаційної політики України.

Як розповіли у відомстві, мова йде про пам'ятки культурної спадщини, розташовані в Одесі, Чернігові, а також у Львівській та Закарпатській областях:

  • бойківська дерев'яна церква Архангела Михаїла в селі Ужок на Закарпатті, збудована в 1745 році;
  • церква святого Юра у Дрогобичі (Львівська область) — пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV — початку XVI століть;
  • будівля Одеського національного академічного театру опери та балету 1887 року;
  • будівля Одеської обласної філармонії імені Давида Ойстраха кінця XIX століття;
  • пам'ятка давньоруського зодчества — Спасо-Преображенський собор Чернігова.

Завідувачка сектору з моніторингу ситуації на тимчасово окупованих територіях МКІП Ліна Дорошенко розповіла, що зараз уже 25 об'єктів культурної спадщини України користуються найвищим рівнем захисту ЮНЕСКО від військових атак і загроз.

"Це рішення підвищить безпеку об'єктів під час війни, потенційно дозволяючи компетентним органам усіх 88 держав-учасниць Другого протоколу 1999 року переслідувати або екстрадувати ймовірних правопорушників", — пояснила вона.

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар приєдналася до засідання ЮНЕСКО та презентувала перелік обʼєктів, які подала Україна. Вона зауважила про значні втрати культурної інфраструктури та об'єктів культурної спадщини внаслідок російської агресії і підкреслила, що розширення переліку об'єктів під посиленим захистом відбувається саме через цю агресію.

"З початку повномасштабного вторгнення, росія запустила понад 10 000 ракет та безпілотників на Україну. В результаті цього в країні пошкоджено чи зруйновано понад 1700 об'єктів культурної інфраструктури та понад 870 пам'яток культурної спадщини.

Я вірю, що разом із спільнотою ЮНЕСКО ми створимо міцне коло підтримки, де культурна спадщина об'єднує нас міцніше, ніж будь-яка сила, що намагається нас розділити", – підкреслила заступниця Міністра.

Другие интереcные современные новости:

проверить АКПП


Управлять транспортным средством, которое комплектуется автоматической коробкой передач, очень удобно и комфортно. Не нужно самостоятельно следить за переключением передач.

Новость из рубрики: Автомобили |

Категория: Культура и учёба | Просмотров: 233 | Добавил: adminA | Теги: україна, захист, ЮНЕСКО | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close