00:03
Прорив у перетворенні вуглекислого газу на паливо зробили вчені

Нова технологія дозволяє використовувати доступний цинк як каталізатор, що робить перетворення вуглекислого газу (CO2) на паливо ефективнішим та економічно вигіднішим.

Вуглекислий газ є побічним продуктом спалювання викопного палива та деяких відновлюваних джерел енергії. Це основний парниковий газ, відповідальний за 78% змін енергетичного балансу Землі між 1990 і 2022 роками.

Завдяки процесу, який називається електрохімічним відновленням вуглекислого газу (CO2R), CO2 можна перетворити на чисте паливо та хімікати. Однак цей процес часто створює небажані побічні продукти, такі як водень і карбонати, що знижує його ефективність. Однак американські дослідники знайшли, як розв’язати цю проблему.

Вчені Прітцкерівського університету (США) розробили метод перетворення вуглекислого газу (CO2) на чисте паливо та корисні хімікати з майже 100% ефективністю.

Науковці змогли маніпулювати молекулами води, щоб зробити CO2R більш ефективним. Використовуючи органічні розчинники та кислотні добавки, їм вдалось контролювати поведінку води, гарантуючи, що вона віддає потрібну кількість протонів для створення бажаних молекул без утворення небажаних побічних продуктів.

Цей новий метод досяг майже 100% ефективності в помірно кислих умовах, використовуючи або золото, або цинк як каталізатори.

Примітно, що використання цинку — металу, поширеного в землі — робить цей процес більш економічно ефективним для промислового застосування. Також це потенційно сприяє зростанню глобального ринку уловлювання та зберігання вуглецю.

"Уявіть, що ми можемо отримувати екологічно чисту електроенергію від сонця та вітру, а потім використовувати цю електроенергію для перетворення вуглекислого газу назад у паливо", — зазначає один з дослідників Реджі Гомес.

Цей прорив в майбутньому зможе зробити революцію в боротьбі зі зміною клімату, створивши цикл чистої енергії, який зменшує викиди парникових газів.

Також здатність перетворювати CO2 на чисте паливо, таке як етанол або метан, може створити замкнутий цикл вуглецю, зменшуючи залежність від викопного палива та сприяючи сталим джерелам енергії.

Крім того, дослідження демонструє потенціал використання таких металів, як цинк, як каталізаторів, що прокладає шлях для більш стійких і економічно ефективних каталітичних процесів у різних галузях промисловості.

Другие интереcные современные новости:

Сушеные дары моря


Возможность длительного хранения, легкость доставки на дальние расстояния, доступная цена и отменные вкусовые качества делают сушеные морепродукты незаменимо быстрой закуской.

Новость из рубрики: Справки и рецепты |

Категория: Автомобили | Просмотров: 344 | Добавил: adminA | Теги: Паливо, вуглекислий, газ, перетворення | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close