00:07
Уламки кораблів XIV століття із зубчастими колесами знайдено у Швеції

Уламки двох кораблів середини XIV століття було виявлено у Варберзі, Швеція. Зубці виявили цієї весни під час археологічних розкопок перед будівництвом залізничного тунелю. Дерев'яні останки були виявлені на території, яка в середні віків була береговою лінією міста Гетакярр (що чарівно означає козяче болото), середньовічного попередника Варберга. Шестерні – рідкісна знахідка, і знайти дві з них на відстані 30 футів один від одного – унікально.

швеція уламки корабель XIV століття

Перша шестерня Варберга - найбільша і найкраще збереглася. Насправді, це шестерня, що найкраще збереглася, коли-небудь виявлена в Швеції. Він складається майже з усього лівого борту корабля, близько 67 футів завдовжки і 16 футів завширшки, його баласт все ще на місці. Друга шестерня складається із залишків корпусу довжиною близько 26 футів і шириною 15 футів. Огляд судин показав, що вони були побудовані з різьбленою обшивкою (дошки, укладені пліч-о-пліч, створюючи гладку поверхню) на дні і обшиті клінкером (дошки внахлест) з боків. Дошки були замуровані мохом і посилені поперечними балками, що проходять наскрізь до зовнішньої частини корпусу.

швеція уламки корабель XIV століття колесо

В даний час завершено дендрохронологічний аналіз перших зразків деревини з обох кораблів. Аналіз річних кілець показав, що деревина з Варберзької шестірні 1 була зрубана в 1346 десь у Нідерландах, Бельгії або на північному сході Франції. Деревина, використана для будівництва Varberg Cog 2, була зрубана між 1355 та 1357 роками на півночі Польщі. Це свідчить, що вони були місцевими кораблями, а прибутку здалеку. Поки що неясно, що змусило їх потонути.

У розкопі було виявлено низку предметів повсякденного побуту, залишених екіпажем, що збереглися у перезволоженому ґрунті берега. Археологи розкопали шкіряне взуття, дерев'яне начиння (ложки, миски), деталі бочок, а у Варберг Ког 1 знайшли також значну кількість такелажу, запчастин та інших елементів корабельного обладнання.

Другие интереcные современные новости:

Сушеные дары моря


Возможность длительного хранения, легкость доставки на дальние расстояния, доступная цена и отменные вкусовые качества делают сушеные морепродукты незаменимо быстрой закуской.

Новость из рубрики: Справки и рецепты |

Категория: Наука, техника и Hi-Tech | Просмотров: 105 | Добавил: adminA | Теги: Швеція, уламки, корабель XIV століття, колеса, зубчасті | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close