Чому у вас не виходить знайти роботу? 6 принципів побудови ефективного резюме

Здавалося б, немає нічого складного в написанні звичайного резюме. Існує багато сайтів, з яких можна завантажити зразок або бланк. Просто заповнюєш за зразком і можна відправляти.

Якщо ви дієте саме так, то шансів отримати бажану посаду у вас не так вже й багато. Є свої премудрості в складанні резюме. Вам слід їх врахувати. І тоді роботодавець буде позбавлений можливості вам відмовити. Відкиньте шаблони і стандарти!

Потенційний роботодавець переглядає цілу купу документів, які як краплі води схожі між собою. Ви повинні вигідно виділити себе на їхньому фоні. Дотримуйтеся загальних правил в складанні даного документа, але привніс в нього щось своє. Це повинен бути своєрідний гачок, на який клюне золота рибка, тобто роботодавець.

Дуже часто багато претендентів вказують свої переваги. Я відповідальний, пунктуальний, терплячий, комунікабельний. Але такі якості в своєму резюме зазначають 90% людей. Це вас не виділяє.

Сила слова

Відомо, що наявність таких слів в документі, як "досвід", "планування", "участь", "розвиток" робить позитивний вплив на потенційного начальника. Слова "ніколи" або "завжди" можуть, навпаки, зіграти проти вас. У них багато експресії і вони говорять про те, що ви любите перебільшувати. Співробітники з такими якостями навряд чи припадуть до душі керівництву.

Якщо ви маєте намір надіслати листа електронною поштою, то постарайтеся зробити його несхожим на спам. Нехай потенційний наймач відчує, що ви звертаєтеся саме до нього. За листом повинна стояти особистість, а не робот. Адже це ваше перше, нехай і не особисте, спілкування з майбутнім керівником.

Про головне коротко

Співробітники відділу кадрів зауважують, що читати резюме, які своїми габаритами нітрохи не поступаються твору Льва Толстого "Війна і мир", їм просто не хочеться, та й ніколи. А ось короткі резюме, в яких вміщується вся важлива інформація, читати легко і приємно. Тому розмір документа не повинен перевищувати двох аркушів формату А4.

Чесність - найкраща політика

Багато людей йдуть на ризик і вказують в своєму резюме інформацію, яка не відповідає дійсності. Наприклад, ви вкажете, що досконало володієте англійською. При цьому, текст написаний вами на мові Робін Гуда. Найменша помилка, допущена вами, красномовно скаже про те, що ви далекі від досконалого мовознавства.

Якщо навіть ви склали резюме українською, але при цьому вказали відмінне знання будь-якої іноземного мови, вас легко викрити вже на співбесіді. І тоді ви можете забути про дану роботу. Адже ви теж не любите коли вам брешуть!

Послідовність створює стиль

Місця роботи повинні бути перераховані в порядку - від останнього до першого. Причому, спочатку повинна бути вказана дата, потім найменування компанії, посада і функції, які ви виконуваали. Коротко опишіть свої обов'язки. Немає потреби перераховувати всі свої "подвиги".

Також, якщо у вас досить поширена професія (юрист, економіст), фахівці рекомендують вказати спочатку професійні навички - офісне обладнання та програми, з якими ви спілкуєтеся на одній мові. А лише потім компанію і посадові обов'язки.

Справа в тому, що для таких стандартних професій коло обов'язків однакове. А якщо ви вкажете вперед навички, у вас буде шанс залучити роботодавця. Акуратність і уважність грають не останню роль. Перед відправкою обробіть документ. Ваше резюме має бути добре структуруваним і оформленим. Але не переборщіть з квітами і заливкою. Це все-таки ділова папір.

Ретельно перевірте текст на помилки. Якщо у вас не дуже "тісна дружба" з граматикою української мови, попросіть когось із близьких перевірити резюме.

P.S. Зараз ви вже знаєте принципи побудови вірного резюме. Сміливо відправляйте його і чекайте запрошення на співбесіду. Тепер отримання заповітної посади цілком у ваших руках!

Категория: Статьи о работе и заработке | Добавил: adminA (08-02-2017)
Просмотров: 861 | Теги: резюме, робота | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
avatar
close